Prvá zmienka o ROBOTOCH, ako o strojoch schopných nahradiť ľudskú činnosť, pochádza z roku 1921 a prišiel s ňou český spisovateľ Karel Čapek vo svojej divadelnej hre „Rozumové univerzálne roboty“.

Sme schopní ponúknuť robotické bunky tzv. „na kľúč“ a výrazne tak skvalitniť našu ponuku,  v ktorej je niekoľko typizovaných robotických buniek, určených pre štandardné montážne a výrobné procesy.

V závislosti od prostredia a zložitosti procesu integrujeme nasledovné typy robotov.

Priemyselné roboty

Priemyselné roboty sú automaticky ovládané, reprogramovateľné, viacúčelové manipulátory programovateľné v troch alebo viacerých osiach. Pre použitie v aplikáciách priemyselnej automatizácie môžu byť pevné alebo mobilné.

Kolaboratívne roboty

Roboty, ktoré posúvajú priemyselnú výrobu na vyššiu úroveň. Sú schopné pracovať vedľa ľudí a dokonca aj priamo spolupracovať s ľuďmi. Využívajú sa v aplikáciách „pick and place“ na manipuláciu s malými bremenami alebo v montážnych a testovacích aplikáciách.

Špeciálne roboty Stäubli

Naša spoločnosť integruje okrem štandardných priemyselných robotov aj špeciálne roboty od spoločnosti Stäubli, ktoré sú kvôli svojim technickým parametrom a spoľahlivosti určené do špeciálnych výrobných prostredí s dôrazom na čistotu a presnosť.

Realizácie procesov pomocou robotov:

Lepenie
Lisovanie
Nitovanie
Brúsenie
Zváranie plastov
Montáž
Manipulácia
Skrutkovanie
Laserové popisovanie
Kontrola kvality a testovanie

Máte záujem o riešenia od nás?